Strona: Dzień liczby π na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej / Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej

Dzień liczby π na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej

2023-03-14

W dniu 14 marca, Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej był gospodarzem wydarzenia Dzień liczby π na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej, które było formą tzw. dni otwartych Wydziału. W ramach tego wydarzenia, pracownicy Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej oprowadzali zarówno uczniów jak i nauczycieli szkół średnich po swoich laboratoriach dydaktycznych i badawczych.

Dla uczniów szkół, oprócz wizyt w laboratoriach, zorganizowano także takie spotkania jak:

• interesujące wykłady związane z kierunkami prowadzonymi na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej,
  • fascynujące pokazy fizyczne,
  • spotkania ze studentami dające możliwość zaczerpnięcia informacji na temat praktycznej strony
    życia studenckiego.