Strona: PROFESOR DR HAB. INŻ. VITALII DUGAEV W PAŁACU PREZYDENCKIM / Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej

PROFESOR DR HAB. INŻ. VITALII DUGAEV W PAŁACU PREZYDENCKIM

2014-10-09

W dniu 8 października 2014 r. Pan Profesor Vitalii Dugaev – pracownik Katedry Fizyki Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej odebrał osobiście nominację profesorską z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Profesor Vitalii Dugaev to światowej klasy fizyk, autor 180-ciu publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych takich jak: Physical Review B, Physical Review Letters itp., przedstawił około 120 wykładów na międzynarodowych konferencjach naukowych, w tym około 20 na zaproszenie, posiada 1400 cytowań oraz bardzo wysoki indeks Hirsha równy 22. Omawiając tak znakomity dorobek naukowy Profesora Dugaeva należy wspomnieć o licznych nagrodach krajowych ze znaczną przewagą międzynarodowych, uczestnictwie w ponad 20-stu projektach badawczych oraz o licznej współpracy międzynarodowej m.in. z Francją, Niemcami, Holandią, USA czy Hiszpanią. Zainteresowania naukowe Profesora Dugaeva to m.in fizyka ciała stałego, metody kwantowej teorii pola w fizyce statystycznej, magnetyzm, układy nieuporządkowane, spintronika, teoria półprzewodników, heterostruktury oraz nanostruktury.

W związku z nominacją profesorską raz jeszcze Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!