Strona: Rozwój współpracy polsko-indyjskiej / Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej

Rozwój współpracy polsko-indyjskiej

2015-12-22

W dniach 25. listopada – 7. grudnia 2015 r. w Katedrze Fizyki i Inżynierii Medycznej przebywał prof. Suresh Mathew, dyrektor School of Chemical Sciences z Mahatma Gandhi University w Indiach. Jego pobyt realizowany był w ramach prowadzonego w Katedrze projektu „Study of Fundamental Chemical and Physical Properties of Magnetic Ionic Liquid Nanofluids. Projekt ten realizowany w latach 2015 - 2016 obejmuje badania nad podstawowymi właściwościami fizycznymi nanocieczy wytworzonych w oparciu o ciecze jonowe, dodatkowo daje możliwość wymiany naukowej pomiędzy Katedrą Fizyki i Inżynierii Medycznej PRz oraz School of Chemical Sciences MGU w Indiach.

W czasie swojej wizyty prof. Mathew przedstawił prezentację pt. „Nanophotocatalysis” na seminarium naukowym Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej. Wygłosił również wykład pod tym samym tytułem dla studentów kierunku Inżynieria Medyczna. Wizyta prof. Mathew dała możliwość nawiązania nowych kontaktów naukowych pracownikom, była to też doskonała okazja dla studentów Inżynierii Medycznej na poznanie wykładowcy z odległej uczelni.