Strona: Seminarium: Detekcja meteorów metodą odbicia fal radiowych / Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej

Seminarium: Detekcja meteorów metodą odbicia fal radiowych

2023-03-16

Referat wygłosił dr. Marcin Kowalik

W trakcie seminarium została omówiona metoda detekcji meteorów wykorzystująca metodę odbicia fal radiowych oraz została przedstawiona koncepcja projektu budowy latarni radiowej na terenie kampusu PRZ oraz sieci stacji odbiorczych umożliwiających przeprowadzenie ciekawych badań naukowych, jednoczesną promocją Uczelni oraz problematyki kosmicznej.