Strona: Współpraca polsko-indyjska / Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej

Współpraca polsko-indyjska

2015-10-19

W dniach 14.-29. września dr Gaweł Żyła, adiunkt w Katedrze Fizyki i Inżynierii Medycznej przebywał jako profesor wizytujący na Uniwersytecie Mahadma Ghandiego w Indiach. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Study of Fundamental Chemical and Physical Properties of Magnetic Ionic Liquid Nanofluids".

Projekt ten zakłada wspólne badania podstawowych właściwości chemicznych i fizycznych nanocieczy opartych o ciecze jonowe. W czasie wyjazdu dr Gaweł Żyła przeprowadził kilka wykładów dla studentów School of Chemical Sciences (SCS), Mahatma Gandhi University w Kottayam. Dodatkowo wygłosił on wykład w jednej z najstarszych jednostek uniwersyteckich w Indiach - CMS College w Kottayam. W trakcie swojej wizyty dr Gaweł Żyła wygłosił również referat proszony na konferencji The National Conference on Analytical Science and Technology, która odbyła się w Munnar w dniach 24.-26. września 2015. Projekt zaplanowany na lata 2015-16 obejmuje również wizyty naukowców z MGU na Politechnice Rzeszowskiej.